Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi
Władze Sołectwa -kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje
Okolice
Legenda o Rogoźniku
Dokumenty
PKP Rogoźnik
Biblioteka
Prasa
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Księga gości
Strony warte odwiedzenia
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Oficjalny-Serwis-Miejscowości-Rogoźnik na facebooku...
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...
klub

 • Aktualności
 • ...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...
  logo_stow

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  Biela
  ...Drużyna Wielopoziomowa w Rogoźniku...
  Biela
  ...KONTO BUDOWY KAPLICY MODLITEWNEJ...
  Biela
  ...Warto obejrzeć...
 • Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rogoźnik
  Zobacz rysynek planu
 • Rogoźnik na fotografii P.Adama Kokota

 • ...Księga gości...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Księga gości

  ...Kontakt...
  kantakt
  ...Wywóz śmieci 2018 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2018 r.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki już za nami...

  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki już za nami  plakatNiedziela 20 sierpnia przywitała nas wszystkich fatalna pogodą i rzęsistym deszczem.
  Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 uroczystą Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski.
  Na Jego ręce przedstawiciele Rogoźnika , Starego Bystrego oraz zaprzyjaźnionego śląskiego Rogoźnika z Gminy Bobrowniki złożyli wieńce dożynkowe , dary z tegorocznych plonów oraz przekazali bocheny chleba upieczonego z mąki z ostatnich zbiorów , miód , oscypek , owoce i wiązanki kwiatów. W ten sposób dziękowano Bogu za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.
  W tym roku starostami dożynek byli Maria Fudala i Paweł Łaba z Rogoźnika oraz Teresa Zarycka i Andrzej Ligas ze Starego Bystrego.
  Po Mszy Świętej wieńce dożynkowe zostały uroczyście przeniesione na teren stadionu sportowego , gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości dożynkowych połączonych z rodzinnym festynem sportowo – rekreacyjnym.
  Na początku głos zabrał sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek.
  W swoim przemówieniu sołtys podziękował proboszczowi Andrzejowi Bukalskiemu za odprawienie Mszy Świętej dożynkowej , wspólną modlitwę i słowo boże które skierował podczas tej mszy. Związkowi Podhalan oddział Stare Bystre podziękował za oprawę Mszy Św. , za śpiew i muzykę góralską. Pocztom sztandarowym ,harcerzom i zuchom podziękował za swoją obecność.
  W dalszej części swojego przemówienia sołtys powiedział :

  „ …. Szczególne podziękowania należą się naszym przyjaciołom ze śląskiego Rogoźnika. Dziękuję Wam , że tu dzisiaj jesteście. Serce się raduje , że przyjechaliście do nas tak licznie i tak pięknie ubrani w swoje regionalne stroje. Dziękuje Wam , że wspólnie razem mogliśmy złożyć na ołtarzu dary z tegorocznych zbiorów.
  Patrząc z radością na dożynkowy korowód, podziękujmy też za kultywowanie tradycji, czego wyrazem jest to dzisiejsze święto .
  Dziękujemy za piękne, misternie wykonane, okazałe dożynkowe wieńce, które są dowodem, że ziarna na nowy chleb i na nowy zasiew nie zabraknie, jak nie zabraknie nadziei i wiary na przyszłe plony.
  Jestem dumny , że w naszej miejscowości i w naszej parafii ta piękna dożynkowa tradycja jest cały czas tak pięknie pielęgnowana i kontynuowana .
  Podziękujmy również za okazałe bochenki chleba upieczone z nowego ziarna, bo w tym chlebie zawarta jest nasza gościnność .
  Świętujmy więc Dożynki, by w ten sposób wyrazić szacunek i wdzięczność ludziom rolniczego trudu. „


  W dalszej części swojego wystąpienia sołtys Zubek powitał przybyłych gości : wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha , zastępcę wójta gminy Bobrowniki Małgorzatę Bednarek , Ks. Andrzeja Bukalskiego - proboszcza Parafii Rogoźnik , Stanisława Barnasia – Prezesa Powiatowego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego a zarazem Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego , Tomasza Bednarka – radnego sejmiku śląskiego , Sołtysa Rogoźnika / gmina Bobrowniki / Andrzeja Szymanka wraz z Radą Sołecką i osobami towarzyszącymi , pięknie ubranych w regionalne stroje zespól regionalny „Rogożanki” z szefem artystycznym Panem Stanisławem Wodnickim na czele, sołtysa Starego Bystrego Andrzeja Ligasa , Monike Pacyge – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku , Aniele Staszel – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Starem Bystrem , Teresę Zarycką – prezeskę Związku Podhalan oddział Stare Bystre , mieszkańców Starego Bystrego oraz wszystkich pozostałych przybyłych gości.
  Na zakończenie swojego przemówienia sołtys przywitał wszystkich Rogoźnicanów. Podziękował im za wykonanie przepięknego wieńca dożynkowego.
  Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Rogoźnika od nr. 1 do 60.
  Pomysłodawczynią rogoźnickiego wieńca dożynkowego i osobom koordynującą była Danusia Hajnos.
  Podziękował wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie w zorganizowaniu tegorocznych Dożynek i III Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki.
  W dalszej części programu starości dożynek : Maria Fudala i Paweł Łaba przekazali włodarzowi Gminy Nowy Targ wójtowi Janowi Smarduchowi pachnący bochen chleba, upieczony z tegorocznego ziarna . Zgodnie ze staropolską piękną tradycją wójt podzielił się tym chlebem z wszystkimi mieszkańcami Rogoźnika , Starego Bystrego oraz z wszystkimi przybyłymi na tą uroczystość gośćmi.
  „Niech to dzielenie chleba będzie wyrazem, że stanowimy jedną wspólnotę. Niech nigdy i nikomu nie zabraknie w naszych domach chleba…” powiedział na zakończenie swojego przemówienia wójt Smarduch.
  Tradycyjnie już co roku w trakcie uroczystości dożynkowych sołtys Kazimierz Zubek przekazuje statuetki z podziękowaniami za wielkie zaangażowanie , życzliwość i pracę na rzecz społeczności Rogoźnika.
  W tym roku takie statuetki z podziękowaniami otrzymali :
  1. Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch.
  2. Proboszcz Parafii Rogoźnik Ks. Andrzej Bukalski.
  3. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
  1. Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźniku.

  Przekazując wójtowi Gminy Nowy Targ statuetkę z podziękowaniem sołtys powiedział :

  „ Panie wójcie. Dziękuję za coroczną pomoc finansową w zorganizowaniu Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki.
  Dziękuję za wielkie zaangażowanie , życzliwość i prace na rzecz społeczności Rogoźnika.
  Dziękuję za wielomilionowe inwestycje wykonane w ostatnich latach w naszej wsi.
  To między innymi dzięki Pana inicjatywie w ostatnich latach powstał długo oczekiwany przez mieszkańców chodnik przy drodze wojewódzkiej , wspaniały obiekt sportowo – rekreacyjny na którym tu dzisiaj wszyscy jesteśmy , piękny most na rzece Wielki Rogoźnik , ścieżka rowerowa i wiele innych drobniejszych inwestycji.
  Jak wszyscy widzicie , obecnie realizowana jest wielka inwestycja drogowa w naszej wsi. Droga główna przez naszą miejscowość jest kompleksowo modernizowana , powstają nowe chodniki.!
  Już niedługo nasza miejscowość będzie bezpieczniejsza i jeszcze bardziej ładniejsza. !
  Na ukończeniu jest budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej z której już niedługo będą korzystać nasze dzieci , wnuki jak również cała społeczność naszej miejscowości.
  Za to wszystko w imieniu wszystkich mieszkańców Rogoźnika bardzo serdecznie jeszcze raz dziękuję.”


  Po oficjalnej części programu wszyscy goście udali się do pobliskiej restauracji „Pod Skałką „ w Rogoźniku gdzie spożyli smaczny obiad.
  Na scenie plenerowej podczas całego dnia zaprezentowali się: zespół regionalny „ROGOŻANKI „ z Rogoźnika ./ woj. śląskie /, zespół „ŚTUDERANCI „ , góralskie zespoły regionalne „Turnie„ ze Starego Bystrego , „ Zawaternik „ i „ Ślebodni „ z Gronia i do łez śmieszył wszystkich kabaret „TRUTEŃ „.

  Punktualnie o godz.13.00 na murawę boiska sportowego wybiegły drużyny „Skałki” Rogoźnik / Stare Bystre i „Korony ” Piekielnik . Mecz był bardzo zacięty , w bardzo trudnych deszczowych warunkach atmosferycznych. Wynik meczu : 1 - 1.
  Popołudniem odwiedziła uczestników III Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki Sylwia Kozielec – aktualna Królowa Związku Podhalan Północnej Ameryki która przebywała na wakacjach w Polsce.
  „ Jest to dla nas wielki zaszczyt gościć Sylwie wśród nas. Gratuluję wyboru i cieszę się bardzo , że Królowa Związku Podhalan w Ameryce Północnej pomimo , że urodziła się w USA to pochodzenie ma z naszej parafii.” – tymi słowami powitał królową sołtys Zubek .
  Na pamiątkę tego spotkania sołtys Kazimierz Zubek przekazał Sylwii Kozielec obraz z widokiem kościoła parafialnego w Rogoźniku.
  Wokół były rozstawione stoiska z smakołykami. Był grill , tradycyjne góralskie jedzenie , a do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet. O wszystko zadbał lokalny samorząd i organizacje : Rada Sołecka Rogoźnik, OSP Rogoźnik , Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik.
  Mieszkańcy i ich goście ucztowali przy biesiadnych stołach, podziwiając kolejne występy.
  Na zakończenie była zabawa z udziałem DJ Stacha.
  Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa „Wspieraj Rogoźnik „ z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik , zaś nagrodą główną był tucznik ( czyli świnia) . Tego roku główna nagroda powędrowała do Jana Tylki z Rogoźnika.

  Nad tegoroczną imprezą w Rogoźniku patronat medialny objęli: Podhalański Serwis informacyjny PODHALE24 , TV Podhale , Radio ALEX , Internetowy Serwis informacyjny Góral Info , Małopolski Portal Internetowy MAŁOPOLSKA ONLINE oraz Internetowy Serwis informacyjny PODHALE REGION.

  Patronat honorowy III Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli : Pan Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego , Pan Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Pan Jan Smarduch –Wójt Gminy Nowy Targ.

  Organizatorami byłi : Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Stadnina Koni "Dworna".
  PODZIĘKOWANIE SPONSOROM

  Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Jan Bobek - właściciel Stadniny Koni „ Dworna „ składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom , a byli to w tym roku :

  Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  Gmina Nowy Targ
  Powiat nowotarski
  Sołtys i Rada Solecka Wsi Rogoźnik
  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik
  Stadnina Koni „Dworna „ Rogoźnik
  Producent odzieży skórzanej i kożuchów Zofia i Stanisław Bukowscy –Rogoźnik
  Firma Produkcyjno-Handlowa "ANTARES" - Rogoźnik
  Firma "BIELA" Anna i Stanisław Biela – Stare Bystre
  Nowoczesne systemy grzewcze „SPLIT ” Halina i Adam Kwak – Rogoźnik
  Firma Instalacyjna „ KNAP ”-Rogoźnik
  Grażyna i Stanisław Bryjak - Betoniarnia „BRYJAX” Rogoźnik
  Andrzej Kiernia - Prace Ziemne Maszynami Budowlanymi „KIERNIA „- Ratułów
  Jan Ścisłowicz -Terenowa Stadnina Koni i Transport międzynarodowy– Ludźmierz
  Zofia i Władysław Słodyczka - Restauracja - Pizzeria "KŁABUK" - Rogoźnik
  Pan Marian Tischner z rodziną
  Danuta i Adam Hajnos - Rogoźnik
  OSP Rogoźnik
  Koło Gospodyń Wiejskich Rogoźnik
  ZHP Rogoźnik
  Stanisław Barnaś - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego
  Krystyna i Jan Ciągwa – Piekarnia Stare Bystre
  F.H.U Zarycki Stare Bystre
  Zakład Fotograficzny DRI Foto - Piotr Duraj - Czarny Dunajec
  „POSTECH” Aneta i Andrzej Poseł – Michałówka
  Serwis pilarek i kosiarek Paweł Bobek – Rogoźnik
  Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie
  Ilona Majewska – Nowy Targ
  Firma Remontowo –Budowlana Zofia i Krzysztof Sroka –Koniówka
  Związek Podhalan Oddział Stare Bystre
  Halina i Piotr Gacek – Stare Bystre
  Klaudia i Jan Plichta – Lanckorona.
  „KRAFIT” Drukarnia Wielkoformatowa - Stare Bystre
  Barbara i Grzegorz Pierwoła N. Targ
  Stanisław Buła Gospodarstwo Jeździeckie - Łopuszna
  Aleksandra i Janusz Dudek – Zakopane
  Renata i Stanisław Łaś – Blacharstwo i lakiernictwo Ludźmierz
  ATK INVEST Sp. Zoo Nowy Targ
  F.P.U „MARCO” Marek Sproch Rogoźnik
  Sklep Jeździecki „WHITE HORSE” – Nowy TARG
  SKLEP GALOP Ustrzyki Dolne
  Krystyna i Stanisław Staszel – Stare Bystre
  Firma Remontowo – Budowlana . Transport , Roboty Ziemne Stanisław Halcarz - Rogoźnik.
  „ SAN BUD „ Zakład Robót Sanitarnych S.J Kaczor & Wszołek Nowy Targ
  Materiały i Usługi Budowlane Krzysik Edward Maniowy
  Zofia i Edward Głąb – Stare Bystre
  wideorelacja

  Relacja TV PODHALE - III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 13 sierpień 2017 r. / XI Gminne Zawody Jeździeckie im.ks.prof.J.Tischnera

  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.1  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.2  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.3
  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.4

  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.5


  III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki - 20 sierpień 2017 r. cz.6


  Dodane przez admin dnia sierpień 23 2017 11:30:53 0 Komentarzy - 565 Czytań - Drukuj
  ...Komentarze...
  Brak komentarzy.
  ...Dodaj komentarz...
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  ...Oceny...
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  alex
  Kliknij i słuchaj
  ...Miejsce na Twoją reklamę...
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  Biela
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...KNAP...
  Biela
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Drukarnia Wielkoformatowa "KRAFIT"...
  Krafit
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Zespół muzyczny "Jawor"....
  Jawor
  ...Sproch...
  Biela
  ...Ostatnio online...
  admin 5 days
  mitch38 weeks
  kazimierz ku...72 weeks
  Melvinea126 weeks
  NathanSop140 weeks
  kazimierz panek145 weeks
  mlnaedos147 weeks
  AKwzor47162 weeks
  Tadek Tylka208 weeks
  ef226 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 1
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 229
  Nieaktywowany Użytkownik: 871
  Najnowszy Użytkownik: aapedhak
  ...Pogoda...
  ...Rozkład jazdy...
  Biela
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie