Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi
Władze Sołectwa -kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje
Okolice
Legenda o Rogoźniku
Dokumenty
PKP Rogoźnik
Biblioteka
Prasa
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Zdjęcie satelitarne
Księga gości
Linki
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Oficjalny-Serwis-Miejscowości-Rogoźnik na facebooku...
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...
klub

 • Aktualności
 • ...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...
  logo_stow

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  Biela
  ...Drużyna Wielopoziomowa w Rogoźniku...
  Biela
  ...KONTO BUDOWY KAPLICY MODLITEWNEJ...
  Biela
  ...Warto obejrzeć...
 • Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rogoźnik
  Zobacz rysynek planu
 • Rogoźnik na fotografii P.Adama Kokota

 • ...Księga gości...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Księga gości

  ...Kontakt...
  kantakt
  ...Wywóz śmieci 2017 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2017 r.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...Przyjacielskie spotkanie rogożnicanów w śląskim Rogoźniku....

  Przyjacielskie spotkanie rogożnicanów w śląskim Rogoźniku.
  plakatDnia 27 maja br. na zaproszenie wójta gminy Bobrowniki P. Arkadiusza Zięby udała się do Rogoźnika delegacja naszej miejscowości .
  Delegacji ubranej odświętnie w stroje regionalne przewodniczył sołtys Kazimierz Zubek wraz z członkami Rady Soleckiej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
  Okazją do wyjazdu na Śląsk były uroczystości związane z 792 rocznicą urodzin Rogoźnika oraz 60 – lecie parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.
  O godz. 12.00 w parafialnym kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku odbyła się uroczysta Msza Święta jubileuszowa w której to uczestniczyliśmy i wspólnie z tamtejszymi parafianami , przedstawicielami lokalnego i gminnego samorządu dziękowaliśmy Banu Bogu za 60 lat parafii.
  W swojej homilii ksiądz przepięknie nawiązał do historii obydwu Rogoźników i Parafii. Wspólnie modliliśmy się do patronów obydwu parafii a mianowicie do Świętej Jadwigi Śląskiej i Świętego Andrzeja Boboli.
  Po zakończonej Mszy Świętej nasza delegacja została zaproszona przez sołtysa Rogoźnika P. Andrzeja Szymanka do Domu Kultury na obiad i poczęstunek.
  Następnie Wójt gminy Bobrowniki zapoznał nas z atrakcjami Rogoźnika i całej gminy Bobrowniki. Przy pomocy wynajętego samochodu miejsca te osobiście zobaczyliśmy . Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy budowli fortecznej obszaru warownego „ Śląsk „ nr. 52.
  Historia śląskich fortyfikacji sięga początku lat 30-tych XX wieku. Rozpoczęło ją wytyczenie i przygotowanie pozycji do obrony obszaru przemysłowego. W 1931 roku obsadzono ją żołnierzami 23 Dywizji Piechoty z jej ówczesnym dowódcą gen. bryg. dr. Józefem Zającem. To on przygotował plan budowy na tych terenach fortyfikacji stałych, który został przyjęty przez Sztab Generalny.


  wiecej


  galeria

  Zdjęcia autorstwa Pana Zbigniewa Zębika.

  wideorelacja w zakładce więcej.

  Dodane przez admin dnia maj 29 2017 12:45:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 254 Czytań - Drukuj
  ...Dofinansowanie do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych...

  Dofinansowanie do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych  Wójt Gminy Nowy Targ informuje mieszkańców gminy zainteresowanych dofinansowaniem do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych w budynkach prywatnych położonych na terenie Gminy Nowy Targ, o możliwości składania ankiet.
  Ze względu na zmianę kryteriów projektu oświadczamy, że osoby które otrzymały już dofinansowanie na Odnawialne Źródła Energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne), ponownie mogą starać się o dotacje.
  Termin składania ankiet do dnia: 08.05.2017r.
  Informacje na w/w temat można uzyskać w Urzędzie Gminy Nowy Targ, pok. nr. 111 oraz pod numerem telefonu 18 26 322 18.

  Dodane przez admin dnia maj 02 2017 12:00:57 0 Komentarzy - 147 Czytań - Drukuj
  ...Pomóż dzieciom niepełnosprawnym !...

  Pomóż dzieciom niepełnosprawnym !
  Akcja społeczna "Chatka- Vabank !  Szanowni Przedsiębiorcy !

  Jako organizacja, która od 30 lat działa w naszym regionie, zapraszamy Państwa do udziału w akcji społecznej "Chatka - VABANK!", która pomoże w zebraniu pierwszego miliona i da początek rozbudowie budynku Chatki.
  Ta niezwykle ważna dla nas wszystkich inwestycja może być w 70% sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, ale wymagany tzw. wkład własny niestety jest dla nas nieosiągalny.
  Nasze stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wszystkie nasze działania, z których korzystają nasi podopieczni, są nieodpłatne. Miejsca od dawna już brakuje i nie możemy objąć swoją pomocą kolejnych osób. W naszych placówkach pomoc otrzymują niemowlęta od pierwszych dni życia, dzieci i młodzież, a także dorośli z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego i współwystępującymi innymi dysfunkcjami, w tym osoby głęboko wielorako niepełnosprawne.
  Rozbudowa czterokrotnie powiększy powierzchnię użytkową budynku - do około 4.000 m kw., dzięki czemu będziemy mogli poszerzać naszą działalność, a także zapewnić wieloaspektową pomoc większej liczbie niepełnosprawnych i ich rodzinom.
  Dlaczego do Państwa apelujemy o pomoc? Bo zdajemy sobie sprawę, że zebranie miliona w tak krótkim czasie jest możliwe tylko dzięki ogromnej determinacji, zaangażowaniu i hojności właśnie lokalnych Przedsiębiorców. To na Państwa mobilizację liczymy i głęboko wierzymy, że razem z Wami to się uda. Akcja społeczna "Chatka - VABANK!" będzie trwać od 20 kwietnia do 30 czerwca 2017 r.
  Do zebrania miliona potrzebnych jest tylko 2000 osób, które wpłacą na nasze konto po 500 zł, ale będziemy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Biorąc udział w naszej akcji, przyczynią się Państwo do powstania miejsca, które przez kolejne dziesięciolecia będzie służyć nam wszystkim.

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowy Targu

  Dane do przelewu:
  Fundacja dla Chatki
  ul. Kościelna 4
  34-400 Nowy Targ
  Konto PLN
  52 1020 3466 0000 9702 0119 0909
  Konto walutowe
  SWIFT: BPKOPLPWIBAN: PL 23 1020 3466 0000 9302 0127 5726

  Więcej na temat Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowy Targu

  Dodane przez admin dnia kwiecień 29 2017 12:42:55 0 Komentarzy - 142 Czytań - Drukuj
  ...19 maj 2017 r. - zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych problematycznych....

  19 maj 2017 r. - zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych problematycznych.  Informuję mieszkańców Rogoźnika , że dnia 19 maja 2017 r. / piątek / organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych odpadów problematycznych.
  W tym to dniu mieszkańcy Rogoźnika będą mieli możliwość bezpłatnego pozbycia się powyższych odpadów tzn. odpadów komunalnych dużych rozmiarów które nie mieszczą się w pojemnikach lub workach takich jak m. in. stare zniszczone meble , lodówki , pralki, piece kuchenne ,zużyte opony do samochodów osobowych , odpady budowlane z drobnych remontów itp.
  Odpady wielkogabarytowe i problematyczne należy dostarczyć w dniu zbiórki czyli 19 maja 2017 r. w godzinach 08:45 do 16:45 ku remizie OSP , gdzie będzie w tym celu podstawiony kontener.
  Przypominam , że odpady problematyczne / zużyte baterie , chemikalia , farby , środki ochrony roślin , detergenty , świetlówki , żarówki / dostarczamy w workach czerwonych.

  Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców Rogoźnika do skorzystania z tej możliwości.

  Kazimierz Zubek
  Sołtys Rogoźnika

  Dodane przez admin dnia kwiecień 25 2017 17:30:56 0 Komentarzy - 138 Czytań - Drukuj
  ...Znamy już program wizytacji kanonicznej w parafii Św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku. ...

  W środę 03 maja przybędzie do naszej parafii J.E. Ks.Biskup Jan Szkodoń .
  Program Wizytacji Kanonicznej.

  plakat
  Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu.
  W naszej parafii taka wizytacja odbędzie się się w środę (03.05.2017 r.) w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  Wizytował będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej J.E. Ks.Biskup Jan Szkodoń .

  Czym jest wizytacja kanoniczna?

  Po pierwsze wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia.
  Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że wizytacja jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.
  Wizytacja kanoniczna wskazuje też bardzo czytelnie, że biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła diecezjalnego, a jedność jest sprawą zasadniczą, o którą już Jezus prosił Ojca.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia kwiecień 25 2017 13:15:22 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 206 Czytań - Drukuj
  ...Życzenia Wielkanocne od Klubu Św. Andrzeja Boboli w Chicago....

  Życzenia Wielkanocne od Klubu Św. Andrzeja Boboli w Chicago.  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia kwiecień 13 2017 17:21:11 0 Komentarzy - 134 Czytań - Drukuj
  ...Życzenia Wielkanocne ...

  Życzenia świąteczne od sołtysa Rogoźnika.  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia kwiecień 11 2017 18:17:05 0 Komentarzy - 116 Czytań - Drukuj
  ...Przebudowę drogi gminnej nr K363521 tzw. "Przez wieś " wykona Konsorcjum firm : Podhalańskie Drogi Sp. z o.o. – Lider konsorcjum , Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A....

  Poznaliśmy już wykonawcę przebudowy drogi gminnej nr K 363521 tzw. "Przez wieś " w Rogoźniku .

  W wyniku przeprowadzonego przez Urząd Gminy Nowy Targ przetargu nieograniczonego wyłoniony został wykonawca przebudowy drogi gminnej nr K363521 tzw. "Przez wieś " w Rogoźniku.

  Przebudowę drogi za kwotę 3 623 359,87 zł brutto wykona Konsorcjum firm:
  - Podhalańskie Drogi Sp. z o.o. – Lider konsorcjum
  - Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. – Partner konsorcjum
  ul. Składowa 12 C, 34-400 Nowy Targ.

  Przypomnijmy , w ramach planowanych robót będzie m.in. przebudowany cały odcinek drogi gminnej „Przez Wieś” o łącznej długości 2,77 km., wybudowany przy drodze przez całą wieś chodnik dla pieszych szer. 2.28 m., zostanie wykonany remont przepustów.
  Wykonane zostaną zatoki przystankowe , remont nawierzchni asfaltowej , wykonanie kanalizacji deszczowej oraz wykonanie dodatkowych punktów oświetlenia ulicznego.

  Zakończenie remontu drogi planuje się na 31 października 2017 r.

  Dodane przez admin dnia kwiecień 11 2017 17:59:16 0 Komentarzy - 110 Czytań - Drukuj
  ...Urząd Gminy Nowy Targ ogłosił przetarg nieograniczony dot. przebudowy drogi gminnej nr K363521 przez wieś....

  Urząd Gminy Nowy Targ ogłosił przetarg nieograniczony dot. przebudowy drogi gminnej nr K363521 przez wieś.
  plakatUrząd Gminy Nowy Targ ogłosił przetarg nieograniczony dot. przebudowy drogi gminnej nr K 363521 przez wieś.

  Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr K363521 Na Gąsorkowym w miejscowości Rogoźnik i Ludźmierz w km 0+006,42 - 2+781,80 w zakresie: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, odwodnienie, przebudowa drogi – wymiana pełnej konstrukcji, przebudowa drogi – poszerzenie jezdni, wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowa chodnika, zatoki przystankowe, remont przepustu 1,2x1,2m, remont przepustów rurowych, zjazdy - regulacja, odbudowa jezdni po przekopach, roboty wykończeniowe, przebudowa i zabezpieczenie sieci teletechnicznej.

  Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu :31/03/2017, godzina: 12:00,

  wiecej

  Dodane przez admin dnia marzec 21 2017 15:16:06 0 Komentarzy - 145 Czytań - Drukuj
  ...Środki finansowe Sołectwa Rogoźnik na 2017 rok rozdzielone...

  Na Zebraniu Wiejskim Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności za okres 01.03.2016 r. - 11.03.2017 r.
  Środki finansowe Sołectwa Rogoźnik na 2017 rok rozdzielone.  plakat
  Dnia 12 marca 2017 r. o godz. 15.30 w Szkole Podstawowej w Rogoźniku odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców wsi Rogoźnik.
  Tematem zebrania było m.in.

  • Sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej za okres 01.03.2016 r. - 11.03.2017 r.
  • Podział środków finansowych przydzielonych przez gminę Nowy Targ Sołectwu Rogoźnik na 2017 rok.
  • Omówienie spraw dotyczących poszerzenia cmentarza komunalnego w Rogoźniku.
  • Zapoznanie przez ekodoradcę P. Paulinę Białoń z projektem zintegrowanym LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”  Sprawozdanie z działalności Sołtysa oraz Rady Sołeckiej za okres 01.03.2016 r. - 11.03.2017 r. ZOBACZ »

  Uchwała Zebrania Wiejskiego nr. 1/2017 z dnia 12.03.2017 r. w sprawie wyrażenia zgody na zakup działek w celu poszerzenia cmentarza komunalnego w Rogoźniku. ZOBACZ »

  Uchwała Zebrania Wiejskiego nr. 2/2017 z dnia 12.03.2017 r. w sprawie rozdysponowania środków finansowych przydzielonych Sołectwu Rogoźnik przez Gminę Nowy Targ na rok 2017. ZOBACZ »


  wiecej

  Dodane przez admin dnia marzec 15 2017 16:46:57 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 313 Czytań - Drukuj
  ...>Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli w Chicago zaprasza na zebranie sprawozdawcze....

  Klub Parafii Św. Andrzeja Boboli w Chicago zaprasza na zebranie sprawozdawcze.
  Tu podaj tekst alternatywny

  Dodane przez admin dnia marzec 09 2017 09:47:43 0 Komentarzy - 147 Czytań - Drukuj
  Strona 3 z 53 < 1 2 3 4 5 6 > >>
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Radio Alex...
  alex
  Kliknij i słuchaj
  ...Miejsce na Twoją reklamę...
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  Biela
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...KNAP...
  Biela
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Drukarnia Wielkoformatowa "KRAFIT"...
  Krafit
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Zespół muzyczny "Jawor"....
  Jawor
  ...Ostatnio online...
  admin06:21:25
  mitch 8 weeks
  kazimierz ku...42 weeks
  Melvinea95 weeks
  NathanSop109 weeks
  kazimierz panek114 weeks
  mlnaedos117 weeks
  AKwzor47132 weeks
  Tadek Tylka178 weeks
  ef195 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 1
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 227
  Nieaktywowany Użytkownik: 697
  Najnowszy Użytkownik: mlnaedos
  ...Pogoda...
  ...Rozkład jazdy...
  Biela
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie