Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Oficjalny Serwis Miejscowości Rogoźnik. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Historia wsi
Władze Sołectwa -kontakt
Ogłoszenia Sołtysa
Galeria Zdjęć
Atrakcje
Okolice
Legenda o Rogoźniku
Dokumenty
PKP Rogoźnik
Biblioteka
Prasa
Filmy
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Parafia Rogoźnik
OSP Rogoźnik
"Skałka Rogoźnicka"
Zdjęcie satelitarne
Księga gości
Linki
Kontakt
Fotograficzne archiwum miejscowości Rogoźnik
...Oficjalny-Serwis-Miejscowości-Rogoźnik na facebooku...
...Klub Św.Andrzeja Boboli w Chicago...
klub

 • Aktualności
 • ...Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik...
  logo_stow

 • Informacje
 • Zarząd
 • DOŁĄCZ DO NAS !
  Dane KRS STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI ROGOŹNIK
 • ...Urzad Gminy Nowy Targ...
  ...Szkoła Podstawowa im. ks.Prof.Józefa Tischnera w Rogoźniku...
  Biela
  ...Drużyna Wielopoziomowa w Rogoźniku...
  Biela
  ...KONTO BUDOWY KAPLICY MODLITEWNEJ...
  Biela
  ...Warto obejrzeć...
 • Plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rogoźnik
  Zobacz rysynek planu
 • Rogoźnik na fotografii P.Adama Kokota

 • ...Księga gości...
  Tu podaj tekst alternatywny

  Księga gości

  ...Kontakt...
  kantakt
  ...Wywóz śmieci 2018 r....
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych z Rogoźnika w 2018 r.
  ...stat4u...
  stat4u
  ...Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego....

  Informacja o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego.  plakat
  Wójt Gminy Nowy Targ informuje o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych.
  Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać w terminie od 1 sierpnia 2017r. do 31 sierpnia 2017 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2017r.
  Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2017 r. do 31 lipca 2017 r.
  Pieniądze wypłacane będą w terminie 2-31 października 2017 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
  Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych wynosi 86,00 zł.
  Wniosek o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Gminy Nowy Targ pok. Nr 106 lub na stronie internetowej Urzędu.
  Więcej informacji w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2017 r. dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa.

  Dodane przez admin dnia lipiec 13 2017 13:25:13 0 Komentarzy - 175 Czytań - Drukuj
  ..." ŚWIĘTO RODZINY " na stadionie sportowym w Rogoźniku.<...

  Święto Rodziny na stadionie sportowym w Rogoźniku.  plakat16 czerwca po raz pierwszy na stadionie sportowym w Rogoźniku zorganizowano festyn rodzinny. Uczniowie szkoły podstawowej i ich rodzice obchodzili Święto Rodziny.
  Zabawa była znakomita.Wszyscy mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Tradycyjnie już uczniowie pochwalili się swoimi występami tanecznymi i wokalnymi, które były bardzo interesujące i pomysłowe.
  Występom towarzyszyły rodzinne rozgrywki sportowe . Był oczywiście pyszny poczęstunek ,który zorganizowali rodzice naszych dzieci.
  Harcerze pokazywali dzieciom jak udzielić pierwszej pomocy.

  Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną z tego wydarzenia.

  galeria

  Dodane przez admin dnia czerwiec 18 2017 16:48:17 0 Komentarzy - 219 Czytań - Drukuj
  ...19 czerwiec 2017 r. - bezpłatna zbiórka odpadów foli po sianokiszonkach. ...

  19 czerwiec 2017 r. / poniedziałek / - bezpłatna zbiórka odpadów foli po sianokiszonkach.
  Dnia 19 czerwca 2017 r. / tj. poniedziałek / odbędzie się na terenie Rogoźnika bezpłatna zbiórka odpadów foli po sianokiszonkach.
  Zebrane folie po sianokiszonce proszę o wystawienie w dniu zbiórki do godziny 8.00 rano przy drogach głównych w sposób nie powodujący utrudnień w ruchu kołowym i pieszym.
  Przed przekazaniem w/w odpadów należy je wcześniej odpowiednio otrzepać z ziemi i maksymalnie związać sznurkiem w paczki.

  Zachęcam mieszkańców Rogoźnika do skorzystania z tej możliwości.

  Sołtys Rogoźnika
  Kazimierz Zubek

  Rogoźnik 16.06.2017 r.

  Dodane przez admin dnia czerwiec 16 2017 18:23:59 0 Komentarzy - 209 Czytań - Drukuj
  ...Po raz kolejny Klub Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre zorganizował uroczystość odpustową połaczoną z piknikiem. ...

  Po raz kolejny Klub Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre zorganizował uroczystość odpustową połączoną z piknikiem. / aktualizacja /  plakat
  11 czerwca Klub Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik – Stare Bystre w Chicago zorganizował uroczystość odpustową połączoną z piknikiem.

  Coroczny piknik Klubu Parafii Swiętego Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre w Chicago odbyła się u Sióstr Benedyktynek w Oak Forest. Rozpoczęła go msza święta pod przewodnictwem kapelana ks. Marka Smółki. Początek tegorocznej wiosny był w Chicago bardzo kapryśny, rekordowe opady deszczu i niskie temperatury zepsuły opinię o najpiękniejszym miesiącu – maju. Jednak końcówka maja i początek czerwca przyniosły upragnione ciepło. Teraz patrząc na nasze ogródki i trawniki wokół domów narzekamy na brak opadów i upały. Tak też i było w niedzielę 11 czerwca. Wysoka temperatura i bezchmurne niebo zmusiły wszystkich uczestników pikniku do schronienia się w cieniu drzew czy też namiotów. Dosyć mocno wiejący wiatr pomagał gościom piknikowym ale obsługa kuchni miała z tym niemałe problemy. Niemniej jednaj spotkanie należy zaliczyć do udanych. Można było dobrze zjeść, a było w czym wybierać: pyszna kiszka, kiełbasa, kura, golonka to tylko niektóre ze smakołyków.

  wiecej

  galeria

  Pan Lucjan Wyciślak przesłał nam zdjęcia z tego wydarzenia. Dziękujemy !


  galeria

  Autor zdjęĆ : P. Teresa Chramiec  Dodane przez admin dnia czerwiec 15 2017 16:14:43 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 293 Czytań - Drukuj
  ...Przez Rogoźnik przeszła procesja Bożego Ciała....

  Przez Rogoźnik przeszła procesja Bożego Ciała.  plakatBoże Ciało - Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich.
  Bezpośredni związek z ustanowieniem święta Bożego Ciała miały objawienia Julianny Cornillon z Francji, która w 1209 roku miewała widzenia jasnej tarczy księżyca z zarysowaną ciemną plamą. Widzenia te zostały zinterpretowane jako skutek braku wśród świąt kościelnych dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi.

  Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii rozpoczęły się o godz.10.30 Mszą Świętą zorganizowaną na parkingu przy kościele w Rogoźniku.
  Następnie przy pięknej, słonecznej pogodzie w uroczystej procesji o charakterze dziękczynnym i radosnym, ze swoistą manifestacją wiary i przywiązania do tradycji naszych ojców, z monstrancją z Najświętszym Sakramentem, z feretronami, chorągwiami, dziećmi I- komunijnymi, dziewczynkami sypiącymi kwiatki, licznie zgromadzeni parafianie i goście przeszli w tym roku przez Rogoźnik, by podziękować Chrystusowi za niezwykły dar ustanowienia Eucharystii.
  Sam Bóg przechodził procesyjnie z nami, pośród naszych pól i zagród, przypominając o tym, że jest z nami zawsze i wszędzie.
  Zatrzymywaliśmy się przy czterech ołtarzach, przy których czytane były fragmenty z Ewangelii świętych Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, związane tematycznie z Eucharystią.


  wiecej
  galeria

  Dodane przez admin dnia czerwiec 15 2017 15:35:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 348 Czytań - Drukuj
  ...Kolejne lampy uliczne rozświetliły Rogoźnik....

  Kolejne lampy uliczne rozświetliły Rogoźnik.  plakatKolejne lampy uliczne rozświetliły ulice na terenie Rogoźnika.
  Końcem maja zamontowano 8 lamp na odcinku drogi gminnej od numeru Rogoźnik 1 do drogi wojewódzkiej 957 .
  Oświetlenie tego odcinka ulicy wykonano zgodnie z uchwałą Zebrania Wiejskiego wsi Rogoźnik z 2016 r.
  Oświetlenie to kosztowało 39 667,50 zł. i zostało pokryte po połowie przez sołectwo Rogoźnik i gminę Nowy Targ.
  Wykonawcą oświetlenia był Zakład instalatorstwa elektrycznego Klukoszowski Józef z Nowej Białej.
  Dzięki tej inwestycji wszyscy poczujemy się bardziej bezpieczni.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia czerwiec 04 2017 11:05:38 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 267 Czytań - Drukuj
  ...Przyjacielskie spotkanie rogożnicanów w śląskim Rogoźniku....

  Przyjacielskie spotkanie rogożnicanów w śląskim Rogoźniku.
  plakatDnia 27 maja br. na zaproszenie wójta gminy Bobrowniki P. Arkadiusza Zięby udała się do Rogoźnika delegacja naszej miejscowości .
  Delegacji ubranej odświętnie w stroje regionalne przewodniczył sołtys Kazimierz Zubek wraz z członkami Rady Soleckiej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
  Okazją do wyjazdu na Śląsk były uroczystości związane z 792 rocznicą urodzin Rogoźnika oraz 60 – lecie parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.
  O godz. 12.00 w parafialnym kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku odbyła się uroczysta Msza Święta jubileuszowa w której to uczestniczyliśmy i wspólnie z tamtejszymi parafianami , przedstawicielami lokalnego i gminnego samorządu dziękowaliśmy Banu Bogu za 60 lat parafii.
  W swojej homilii ksiądz przepięknie nawiązał do historii obydwu Rogoźników i Parafii. Wspólnie modliliśmy się do patronów obydwu parafii a mianowicie do Świętej Jadwigi Śląskiej i Świętego Andrzeja Boboli.
  Po zakończonej Mszy Świętej nasza delegacja została zaproszona przez sołtysa Rogoźnika P. Andrzeja Szymanka do Domu Kultury na obiad i poczęstunek.
  Następnie Wójt gminy Bobrowniki zapoznał nas z atrakcjami Rogoźnika i całej gminy Bobrowniki. Przy pomocy wynajętego samochodu miejsca te osobiście zobaczyliśmy . Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się przy budowli fortecznej obszaru warownego „ Śląsk „ nr. 52.
  Historia śląskich fortyfikacji sięga początku lat 30-tych XX wieku. Rozpoczęło ją wytyczenie i przygotowanie pozycji do obrony obszaru przemysłowego. W 1931 roku obsadzono ją żołnierzami 23 Dywizji Piechoty z jej ówczesnym dowódcą gen. bryg. dr. Józefem Zającem. To on przygotował plan budowy na tych terenach fortyfikacji stałych, który został przyjęty przez Sztab Generalny.


  wiecej


  galeria

  Zdjęcia autorstwa Pana Zbigniewa Zębika.

  wideorelacja w zakładce więcej.

  Dodane przez admin dnia maj 29 2017 12:45:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 332 Czytań - Drukuj
  ...Dofinansowanie do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych...

  Dofinansowanie do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych  Wójt Gminy Nowy Targ informuje mieszkańców gminy zainteresowanych dofinansowaniem do kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych w budynkach prywatnych położonych na terenie Gminy Nowy Targ, o możliwości składania ankiet.
  Ze względu na zmianę kryteriów projektu oświadczamy, że osoby które otrzymały już dofinansowanie na Odnawialne Źródła Energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne), ponownie mogą starać się o dotacje.
  Termin składania ankiet do dnia: 08.05.2017r.
  Informacje na w/w temat można uzyskać w Urzędzie Gminy Nowy Targ, pok. nr. 111 oraz pod numerem telefonu 18 26 322 18.

  Dodane przez admin dnia maj 02 2017 12:00:57 0 Komentarzy - 203 Czytań - Drukuj
  ...Pomóż dzieciom niepełnosprawnym !...

  Pomóż dzieciom niepełnosprawnym !
  Akcja społeczna "Chatka- Vabank !  Szanowni Przedsiębiorcy !

  Jako organizacja, która od 30 lat działa w naszym regionie, zapraszamy Państwa do udziału w akcji społecznej "Chatka - VABANK!", która pomoże w zebraniu pierwszego miliona i da początek rozbudowie budynku Chatki.
  Ta niezwykle ważna dla nas wszystkich inwestycja może być w 70% sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, ale wymagany tzw. wkład własny niestety jest dla nas nieosiągalny.
  Nasze stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wszystkie nasze działania, z których korzystają nasi podopieczni, są nieodpłatne. Miejsca od dawna już brakuje i nie możemy objąć swoją pomocą kolejnych osób. W naszych placówkach pomoc otrzymują niemowlęta od pierwszych dni życia, dzieci i młodzież, a także dorośli z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego i współwystępującymi innymi dysfunkcjami, w tym osoby głęboko wielorako niepełnosprawne.
  Rozbudowa czterokrotnie powiększy powierzchnię użytkową budynku - do około 4.000 m kw., dzięki czemu będziemy mogli poszerzać naszą działalność, a także zapewnić wieloaspektową pomoc większej liczbie niepełnosprawnych i ich rodzinom.
  Dlaczego do Państwa apelujemy o pomoc? Bo zdajemy sobie sprawę, że zebranie miliona w tak krótkim czasie jest możliwe tylko dzięki ogromnej determinacji, zaangażowaniu i hojności właśnie lokalnych Przedsiębiorców. To na Państwa mobilizację liczymy i głęboko wierzymy, że razem z Wami to się uda. Akcja społeczna "Chatka - VABANK!" będzie trwać od 20 kwietnia do 30 czerwca 2017 r.
  Do zebrania miliona potrzebnych jest tylko 2000 osób, które wpłacą na nasze konto po 500 zł, ale będziemy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Biorąc udział w naszej akcji, przyczynią się Państwo do powstania miejsca, które przez kolejne dziesięciolecia będzie służyć nam wszystkim.

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowy Targu

  Dane do przelewu:
  Fundacja dla Chatki
  ul. Kościelna 4
  34-400 Nowy Targ
  Konto PLN
  52 1020 3466 0000 9702 0119 0909
  Konto walutowe
  SWIFT: BPKOPLPWIBAN: PL 23 1020 3466 0000 9302 0127 5726

  Więcej na temat Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowy Targu

  Dodane przez admin dnia kwiecień 29 2017 12:42:55 0 Komentarzy - 198 Czytań - Drukuj
  ...19 maj 2017 r. - zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych problematycznych....

  19 maj 2017 r. - zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych problematycznych.  Informuję mieszkańców Rogoźnika , że dnia 19 maja 2017 r. / piątek / organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych i innych odpadów problematycznych.
  W tym to dniu mieszkańcy Rogoźnika będą mieli możliwość bezpłatnego pozbycia się powyższych odpadów tzn. odpadów komunalnych dużych rozmiarów które nie mieszczą się w pojemnikach lub workach takich jak m. in. stare zniszczone meble , lodówki , pralki, piece kuchenne ,zużyte opony do samochodów osobowych , odpady budowlane z drobnych remontów itp.
  Odpady wielkogabarytowe i problematyczne należy dostarczyć w dniu zbiórki czyli 19 maja 2017 r. w godzinach 08:45 do 16:45 ku remizie OSP , gdzie będzie w tym celu podstawiony kontener.
  Przypominam , że odpady problematyczne / zużyte baterie , chemikalia , farby , środki ochrony roślin , detergenty , świetlówki , żarówki / dostarczamy w workach czerwonych.

  Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców Rogoźnika do skorzystania z tej możliwości.

  Kazimierz Zubek
  Sołtys Rogoźnika

  Dodane przez admin dnia kwiecień 25 2017 17:30:56 0 Komentarzy - 198 Czytań - Drukuj
  ...Znamy już program wizytacji kanonicznej w parafii Św. Andrzeja Boboli w Rogoźniku. ...

  W środę 03 maja przybędzie do naszej parafii J.E. Ks.Biskup Jan Szkodoń .
  Program Wizytacji Kanonicznej.

  plakat
  Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu.
  W naszej parafii taka wizytacja odbędzie się się w środę (03.05.2017 r.) w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  Wizytował będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej J.E. Ks.Biskup Jan Szkodoń .

  Czym jest wizytacja kanoniczna?

  Po pierwsze wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia.
  Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że wizytacja jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.
  Wizytacja kanoniczna wskazuje też bardzo czytelnie, że biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła diecezjalnego, a jedność jest sprawą zasadniczą, o którą już Jezus prosił Ojca.

  wiecej

  Dodane przez admin dnia kwiecień 25 2017 13:15:22 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy - 273 Czytań - Drukuj
  Strona 4 z 55 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
  ...Logowanie...
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  ...Wspomóż...
  Wspomóż!!!
  Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Nowym Targu.
  Nr. KRS : 0000072049
  Tu podaj tekst alternatywny
  WIĘCEJ
  ...Radio Alex...
  alex
  Kliknij i słuchaj
  ...Miejsce na Twoją reklamę...
  ...Centrum mięsne P.P.H.U "Biela" Stanisław Biela...
  Biela
  ..."SPLIT-2" s.c A.Kwak , P.Oskwarek Rogoźnik...
  Split
  ...KNAP...
  Biela
  ...Producent odzieży skórzanej i kożuchów -BUKOWSCY...
  Split
  ...Drukarnia Wielkoformatowa "KRAFIT"...
  Krafit
  ...Bryjax...
  Bryjax
  ...Zespół muzyczny "Jawor"....
  Jawor
  ...Ostatnio online...
  admin 2 days
  mitch21 weeks
  kazimierz ku...55 weeks
  Melvinea108 weeks
  NathanSop122 weeks
  kazimierz panek127 weeks
  mlnaedos130 weeks
  AKwzor47145 weeks
  Tadek Tylka191 weeks
  ef208 weeks
  ...Online...
  Gości Online: 3
  Brak Użytkowników Online

  Zarejestrowanch Uzytkowników: 229
  Nieaktywowany Użytkownik: 827
  Najnowszy Użytkownik: aapedhak
  ...Pogoda...
  ...Rozkład jazdy...
  Biela
  ...turystyka gminy Nowy Targ...
  Jawor
  ...ZIP Małopolski Fundusz Zdrowia...
  Biela
  ...e-mpzp...
  Tu podaj tekst alternatywny
  ...OBYWATEL.GOV.PL...
  Biela


  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie