V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki za nami.
Dodane przez admin dnia Sierpień 21 2019 07:43:35
" V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki " już za nami !. / galeria zdjęć i wideorelacja /plakat11 sierpnia w Stadninie Koni *DWORNA* w Rogoźniku odbyły się XIII Gminne Zawody Jeździeckie noszące imię ks. profesora Józefa Tischnera. Zawody te odbyły się w ramach „ V ROGOŹNICKICH DNI SPORTU I ROZRYWKI „.
W tym roku zawody rozpoczęły się konkursem w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
Następnie przeprowadzono jeszcze trzy konkursy w skokach przez przeszkody o puchar Sołtysa Rogoźnika, o puchar rodziny Tischnerów oraz o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Po zakończeniu każdego konkursu zwycięzcy otrzymali puchary , nagrody oraz pamiątkowe flots-y.
Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa. Główna nagroda w postaci konia powędrowała do Pani z Sułkowic.
O Godz. 18.00 wystąpił zespół góralski „ ŚLEBODNI ” z Gronia – Leśnicy który zaprezentował komedię pt. ” Jędrzej Wierch i paragrafy „ .


CZYTAJ WIĘCEJ


Galeria zdjęć autorstwa Pana Zbigniewa Krauzowicza.
Galeria zdjęć autorstwa Pana Zbigniewa Krauzowicza.
Galeria zdjęć autorstwa SOUNT NEWS Michał Adamowski.
Galeria zdjęć autorstwa Pawła Krzysztonia.
Galeria zdjęć autorstwa Kazimierza Zubek.


Rozszerzona zawartość newsa
" V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki " już za nami !. / galeria zdjęć i wideorelacja /11 sierpnia w Stadninie Koni *DWORNA* w Rogoźniku odbyły się XIII Gminne Zawody Jeździeckie noszące imię ks. profesora Józefa Tischnera. Zawody te odbyły się w ramach „ V ROGOŹNICKICH DNI SPORTU I ROZRYWKI „.
W tym roku zawody rozpoczęły się konkursem w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
Następnie przeprowadzono jeszcze trzy konkursy w skokach przez przeszkody o puchar Sołtysa Rogoźnika, o puchar rodziny Tischnerów oraz o puchar Wójta Gminy Nowy Targ. Po zakończeniu każdego konkursu zwycięzcy otrzymali puchary , nagrody oraz pamiątkowe flots-y.
Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa. Główna nagroda w postaci konia powędrowała do Pani z Sułkowic.
O Godz. 18.00 wystąpił zespół góralski „ ŚLEBODNI ” z Gronia – Leśnicy który zaprezentował komedię pt. ” Jędrzej Wierch i paragrafy „ .

WYNIKI GMINNYCH ZAWODÓW JEŹDZIECKICH IM.KS.PROF.J.TISCHNERA

KONKURS nr 1 - 50 cm z trafieniem w normę czasu o Puchar Prezesa SK "Dworna" Rogoźnik.

I miejsce Oliwia Dobrosielska na koniu Hrobry ze SK *DWORNA* w Rogoźniku
II miejsce Nina Gulasiova na koniu ARAMIS ze Stajni JO MSK KEZMAROK RANC CAJKA
III miejsce Weronika Jagoda na koniu WHAT A CASH K Z z KJ Mszana Dolna


Konkurs w skokach przez przeszkody nr 2 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu
o Puchar Sołtysa Wsi Rogoźnik

I miejsce Kamila Stopka na koniu ETER z JK Makowska Góra
II miejsce na koniu STRZELEC z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
III miejsce Izabela KAŁAFUT na koniu PARYŻANKA z SK *DWORNA* w Rogoźniku

Konkurs w skokach przez przeszkody nr 3 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu
o Puchar Rodziny Tischnerów.


I miejsce Katarzyna KWAK na koniu LANGUSTA z SK *DWORNA* w Rogoźniku
II miejsce Idalia KULIGA na koniu EXPERTUS z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
III miejsce Idalia KULIGA na koniu FOR EVER YOUNG z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO

Konkurs w skokach przez przeszkody nr 4 - 95 cm o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ

I miejsce Weronika BUŁA na koniu HAPERNA z SK Łopuszna
II miejsce Idalia KULIGA na koniu EXPERTUS z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO
III miejsce Paulina ŚLIWA na koniu LOLEK z KS *KONSUL* - KOŚCIELISKO

Do udziału w zawodach zgłosili się zawodnicy z 11 klubów jeździeckich tj.: KS Bór Toporzysko, KS *DWORNA* Rogoźnik, Stajnia KONSUL Kościelisko, SK Łopuszna, Końskie Uroczysko , Stajnia Neptuno , KJ Mszana Dolna , BPK , Jazda Konna Makowska Góra , Stajnia *Pod Topolą * , JO MŚK Keźmarok Ranč Čajka .


CA2R7570.jpg


Niedziela 18 sierpnia przywitała wszystkich przepiękną pogodą i słońcem.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 uroczystą Mszą Świętą dożynkową w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii Rogoźnik ks. Andrzej Bukalski.
Na Jego ręce przedstawiciele Rogoźnika , Starego Bystrego złożyli wieńce dożynkowe , dary z tegorocznych plonów oraz przekazali bocheny chleba upieczonego z mąki z ostatnich zbiorów : miód , oscypek , owoce i wiązanki kwiatów. W ten sposób dziękowano Bogu za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.
W tym roku starostami dożynek byli Bożena Kieta oraz Andrzej Ligas z Rogoźnika oraz Iwona Skupień i Marek Biela ze Starego Bystrego.
Po Mszy Świętej wieńce dożynkowe zostały uroczyście przewiezione dorożkami na teren stadionu sportowego , gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości dożynkowych połączonych z rodzinnym festynem sportowo - rekreacyjnym.
Na początku głos zabrał sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek.
W swoim przemówieniu sołtys podziękował proboszczowi Andrzejowi Bukalskiemu za odprawienie Mszy Świętej dożynkowej , wspólną modlitwę i słowo boże które skierował podczas tej mszy. Podziękował Kapeli góralskiej „Jawor „ oraz Związkowi Podhalan oddział Stare Bystre za uroczystą oprawę mszy św. , za śpiew i muzykę góralską. Pocztom sztandarowym , fiakrom , harcerzom , zuchom podziękował za obecność.
W dalszej części swojego przemówienia sołtys powiedział :

..."Dziękuje za te dwa piękne , misternie wykonane, okazałe dożynkowe wieńce.
Jak Państwo widzicie tegoroczny rogoźnicki wieniec nawiązuje do 40 rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Przy tym wspaniałym góralskim ołtarzu na nowotarskim lotnisku 8 czerwca 1979 roku zgromadziło się blisko milion osób - górali z Podhala, Spisza, Orawy, Pienin, pielgrzymów z innych zakątków Małopolski.
Tym symbolicznym dożynkowym wieńcem dziękujemy również i my dzisiaj Bogu za to wielkie wydarzenie.!
Bardzo serdecznie dziękuję również Sołtysowi Starego Bystrego Sławkowi Czerwińskiemu oraz mieszkańcom Starego Bystrego za wykonanie wieńca dożynkowego i za to żeście tu z nami dzisiaj razem som !
Patrząc z radością na dzisiejszy dożynkowy korowód, dziękuję też wszystkim za kultywowanie tej pięknej góralskiej tradycji. Co roku powtarzam , że jestem dumny , że w naszej miejscowości , że w naszej parafii ta piękna dożynkowa tradycja trwa i jest cały czas tak pięknie pielęgnowana . Niech ta tradycja dożynkowa trwa jak najdłużej !. "


W dalszej części swojego wystąpienia sołtys Zubek powitał przybyłych gości a mianowicie : wójta gminy Nowy Targ Pana Jana Smarducha , przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Pana Tadeusza Czepiela , Ks. Andrzeja Bukalskiego - proboszcza Parafii Rogoźnik , Sołtysa Starego Bystrego Pana Sławomira Czerwińskiego , Panią Monike Pacyge – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku , Panią Aniele Staszel – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Starem Bystrem , Pana Adama Kustwana – kierownika biura Lokalnej Grupy Działania Spisz - Podhale oraz mieszkańców Starego Bystrego oraz wszystkich pozostałych przybyłych gości.
Na zakończenie swojego przemówienia sołtys przywitał wszystkich Rogoźnicanów. Podziękował im za wykonanie przepięknego wieńca dożynkowego.
Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy Rogoźnika od nr. 121 – 143 oraz mieszkańcy Osiedla Za Torem. Pomysłodawczynią rogoźnickiego wieńca dożynkowego i osobom koordynującą była Danusia Hajnos.
Podziękował wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie w zorganizowaniu tegorocznych Dożynek i V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki.
Tradycyjnie już co roku w trakcie uroczystości dożynkowych sołtys Kazimierz Zubek przekazuje statuetki z podziękowaniami za wielkie zaangażowanie , życzliwość i pracę na rzecz społeczności Rogoźnika. W tym roku takie podziękowanie otrzymała Pani Danuta Hajnos i Pan Stanisław Staszel.
Dziękując Pani Danucie Hajnos sołtys Zubek powiedział :

..." To Dzięki Danusi od kilku dobrych już lat powstają rogoźnickie wieńce dożynkowe. To Ona jest pomysłodawcą kształtu i symboliki wieńca. Powstałe wieńce dożynkowe są zawsze przepiękne, pełne symboliki i nawiązują do bieżących wydarzeń religijnych.
Danusiu dziękuję Ci za to wszystko co do tej pory dobrego zrobiłaś dla społeczności Rogoźnika."


Dziękując Panu Stanisławowi Staszlowi sołtys Zubek powiedział :

" Pomimo , że jesteś mieszkańcem Starego Bystrego dziękuję Ci za wielkie zaangażowanie , życzliwość i prace na rzecz społeczności Rogoźnika.
Staszek od kilku dobrych lat współprowadzi naszą rogoźnicką imprezę , użycza swojego sprzętu nagłaśniającego a wieczorem jako profesjonalny DJ bawi wszystkich do późnych godzin nocnych.
Nigdy jeszcze nie odmówił mi pomocy przy organizacji jakichkolwiek uroczystości. W ostatnim okresie była to uroczystość Bożego Ciała , Gminne Zawody OSP oraz XIII Gminne Zawody Jeździeckie które odbyły się w zeszłą niedzielę.
Najważniejsze.! Staszek zawsze robi to zawsze nieodpłatnie , poświęcając swój sprzęt i cenny czas.
Dzisiaj Staszku chciałem Ci za to publicznie podziękować i przekazać Ci tą symboliczną statuetkę z podziękowaniami, "


Po oficjalnej części programu wszyscy goście udali się na poczęstunek.

Na scenie plenerowej podczas całego dnia zaprezentowali się: zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi , zespoły regionalne „GÓRALSKA BRAĆ „ z Łopusznej oraz „ TURNIE ” ze Starego Bystrego.
O godz.18.00 - odbył się występ gwiazdy wieczoru - zespół „MILANO”.
który bez problemu rozruszał w rytmie disco polo dożynkowych gości.
Wokół były rozstawione stoiska z smakołykami. Był grill , tradycyjne góralskie jedzenie , a do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.
Mieszkańcy i ich goście ucztowali przy biesiadnych stołach, podziwiając kolejne występy.
Na zakończenie była zabawa z udziałem zespołu „Góral Power” i „DJ Stachu”.

Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa „Wspieraj Rogoźnik „ z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik , zaś nagrodami głównymi była koza oraz tucznik ( czyli świnia) . Tego roku koza powędrowała do mieszkańca Rogoźnika a świnia do mieszkanki Ludźmierza.

Na Rogoźnickich Dniach Sportu i Rozrywki gościła również nowotarska Policja oraz Rogoźnicka Ochotnicza Straż Pożarna. W ramach spotkania dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym czy strażackim, wsiąść do radiowozu czy samochodu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci choć na chwilę mogli się poczuć policjantami czy strażakami.
Policjanci i strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Zwieńczeniem imprezy był imponujący pokaz fajerwerków oraz kilkugodzinna potańcówka. Tym razem bawiliśmy się z zespołem GÓRAL POVER oraz DJ STACHU , którzy zachwycili pląsających na parkiecie ludzi.

Organizatorami V Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki byłi : Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Stadnina Koni "Dworna".

Patronat honorowy:

Witold KOZŁOWSKI - Marszałek Województwa Małopolskiego,
Krzysztof FABER - Starosta nowotarski,
Jan SMARDUCH - Wójt Gminy Nowy Targ

Patronat medialny:

Podhalański Serwis informacyjny PODHALE24, Małopolski Portal Internetowy MAŁOPOLSKA ONLINE, TV Podhale, Góral Info, Radio ALEX, sportowepodhale.pl oraz Marzena Worwa - Photografy.

Sponsorzy :

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Gmina Nowy Targ
Powiat nowotarski
Sołtys i Rada Solecka Wsi Rogoźnik
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik
Stadnina Koni „Dworna „ Rogoźnik
Sołtys i Rada Sołecka Wsi Stare Bystre
Ks. Andrzej Kwak – Proboszcz Parafii Maruszyna
Producent odzieży skórzanej i kożuchów Zofia i Stanisław Bukowscy –Rogoźnik
Firma Produkcyjno-Handlowa "ANTARES" - Rogoźnik
Firma BMD TRANS Dominik Barnaś
Firma "BIELA" Anna i Stanisław Biela – Stare Bystre
Nowoczesne systemy grzewcze „SPLIT ” Halina i Adam Kwak – Rogoźnik
Firma Instalacyjna „ KNAP ”-Rogoźnik
Grażyna i Stanisław Bryjak - Betoniarnia „BRYJAX” Rogoźnik
Jan Ścisłowicz -Terenowa Stadnina Koni i Transport międzynarodowy– Ludźmierz
Zofia i Władysław Słodyczka - Restauracja - Pizzeria "KŁABUK " - Rogoźnik
Usługi Ogólnobudowlane „KIETA” – Stare Bystre
Stacja Paliw Płynnych Piotr Tylka - Rogoźnik
Zakład Garbarsko – Kuśnierski Teresa i Tadeusz ZARYCKI - Stare Bystre
Pan Marian Tischner z rodziną
Danuta i Adam Hajnos - Rogoźnik
OSP Rogoźnik
Szkoła Podstawowa w Rogoźniku
Koło Gospodyń Wiejskich Rogoźnik
ZHP Rogoźnik
Stanisław Barnaś - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego
Krystyna i Jan Ciągwa – Piekarnia Stare Bystre
„POSTECH” Aneta i Andrzej Poseł – Michałówka
Serwis pilarek i kosiarek Paweł Bobek – Rogoźnik
Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie
Ilona Majewska – Nowy Targ
Firma Remontowo –Budowlana Zofia i Krzysztof Sroka – Koniówka
Klaudia i Jan Plichta – Lanckorona.
Barbara i Grzegorz Pierwoła N. Targ
Aleksandra i Janusz Dudek – Zakopane
Renata i Stanisław Łaś – Blacharstwo i lakiernictwo Ludźmierz
„MAKARON BUKOWIAŃSKI ” Marek Sproch - Rogoźnik
Sklep Jeździecki „WHITE HORSE” – Nowy TARG
SKLEP GALOP Ustrzyki Dolne
Krystyna i Stanisław Staszel – Stare Bystre
Firma Remontowo – Budowlana . Transport , Roboty Ziemne Stanisław Halcarz – Rogoźnik.
Magdalena Wesołowska
Zofia i Edward Głąb – Stare Bystre.
Maria Tylka „Zubeckowa” ze Starego Bystrego .
Auto Centrum FUDALA Czarny Dunajec
Klub Sportowy KONSUL Kościelisko.
Związek Podhalań oddział Stare Bystre
Tatrzański Ogród – Zakopane
Baraniak , Broźny – Pasze i suplementy dla koni
Beata i Jan Jachymiak - Ludźmierz

Impreza współfinansowana ze środków otrzymanych z Powiatu Nowotarskiego i Urzędu Gminy Nowy Targ.

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka miejscowości Rogoźnik , Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik oraz Jan Bobek - właściciel Stadniny Koni "Dworna" bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom.

Kazimierz Zubek
Sołtys Rogoźnika