Ogłoszenie sołtysa nr. 5 /2021 Dot. zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie Rogoźnika dniu 27 marca 2021 r
Dodane przez admin dnia Marzec 19 2021 17:48:18

Ogłoszenie sołtysa nr. 5 /2021
Dot. zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie Rogoźnika dniu 27 marca 2021 r. / ZMIANY ZASAD /


Informuję mieszkańców Rogoźnika , że dnia 27 marca 2021 r / sobota / organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rozszerzona zawartość newsa
Ogłoszenie sołtysa nr. 5 /2021
Dot. zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie Rogoźnika dniu 27 marca 2021 r. / ZMIANY ZASAD /


Informuję mieszkańców Rogoźnika , że dnia 27 marca 2021 r / sobota / organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych.
W związku z wprowadzonymi w roku bieżącym zmianami odbioru odpadów wielkogabarytowych informuję że odpady takie jak:

stare meble
materace, dywany, wykładziny
deski do prasowania
duże lustra (w ramie)
duże instrumenty muzyczne
wózki i łóżeczka dziecięce
kojce dla dzieci, przewijaki
rowery
deski meblowe
karnisze
duże zabawki bez elektroniki np. koń na biegunach
meble ogrodowe
duże donice

będą odbierane sprzed posesji przy drodze publicznej.
Odpady proszę wystawić do godziny 7.00 tak aby nie stwarzały zagrożenia w przestrzenni publicznej (umożliwiały bezpieczne przejście pieszym na chodnikach itp.)

Pozostałe odpady tak zwane problematyczne takie jak odpadybudowlane, opony, chemikalia, zużyty sprzęt RTV i AGD itp. należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Łopusznej lub Trutym.

Zmiana sposobu odbioru odpadów tzw. problematycznych związana jest przede wszystkim z kosztem gospodarowania odpadami. Zbieranie odpadów z miejsc wyznaczonych
w poszczególnych miejscowościach generowało bardzo wysokie koszty.
Problemem było również to, że osoby i podmioty gospodarcze, które nie uiszczały opłat za gospodarowanie odpadami w naszej gminie mogły pozbywać się swoich odpadów na koszt mieszkańców Gminy Nowy Targ. Jak wiadomo ilość oraz sposób segregowania odpadów mają bezpośrednie przełożenie na koszt jaki ponoszą mieszkańcy gminy za gospodarowanie odpadami.
Działanie PSZOK-ów ma na celu zapobieganie niewłaściwym praktykom związanym z gospodarowaniem odpadami, a także uregulowanie i usystematyzowanie prawidłowych sposobów segregacji i utylizacji odpadów.

W tym miejscu informuję również, że w przypadku zakupu nowego sprzętu RTV AGD sklep dostarczający do domu nowe urządzenie ma obowiązek zabrania starego sprzętu tego samego typu; do zabrania starego sprzętu zobowiązana jest także firma kurierska dostarczająca nowe urządzenie (podstawa prawna: art. 37 ust. 1 i 2 ustawy
o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym).